Dobre Rzeczy

14:18

Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Dobrze jeśli wykonane są z naturalnych materiałów, mają formę prostą i dogłębnie przemyślaną oraz, co najważniejsze, spełniają swoją funkcję. Rzecz staje się jeszcze fajniejsza jeśli idzie za nią jakaś historia lub idea.
Niedawno, dzięki mojej znajomej, natrafiłam na ślad świetnej inicjatywy. Fundacja ,,Być Razem" we współpracy z ASP Warszawa i Holon Institute of Technology oraz Zamkiem Cieszyn tworzy Dobre Rzeczy. Ich działanie opiera się na aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych. Młodzi projektanci przekazują fundacji swoje projekty,  produkowane w warsztatach przedmioty są sprzedawane, a zysk ze sprzedaży przeznaczany jest na realizację celów Fundacji. 
Ja na stronie Dobrych Rzeczy znalazłam Podkładowcę, która jest hitem herbatek towarzyskich w naszym saloniku - każdy gość dostaje swoją filcową podkładkę zdejmowaną z drewnianego stworka. Można też znaleźć tam drewniane zabawki, organizery na biurko i dużo innych. Myślę, że takie inicjatywy warto polecać, może znajdziecie tam też coś dla siebie.

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe