IKEA Besta hack - dodatki z Leroy Merlin

13:18



Niedawno przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania w starej kamienicy. Jest cudne! W dodatku udało nam się odziedziczyć część mebli po byłej właścicielce lokum. Dostaliśmy między innymi regał Besta z IKEA i postanowiliśmy nieco spersonalizować ten zgrabny mebel. Najłatwiej było nam poszukać nóżek i gałek w Leroy Merlin (bo tam robimy większość naszych zakupów remontowych). Na miejscu w sklepie przeżyłam szok z niedowierzaniem, bo w popularnym markecie budowlanym można dostać ładne drewniane dodatki i to w niezłej cenie - poniżej 50zł za 4 nóżki i parę drewnianych gałek w serii Inspire.
Metamorfoza szafki jest wyjątkowo łatwa ponieważ szafka ma gotowe miejsce na wkręcenie nóżek, a nóżki mają idealny do otworu wkręt ;) Wystarczy wywiercić otwory na gałki i piękna multifunkcyjna szafeczka jest gotowa!
Gdyby ktoś zastanawiał się czym pomalowaliśmy drewnianą podłogę to jest to farba do podłóg V33 jasny popiel. Najpierw szorowaliśmy podłogę papierem ściernym, potem na umytej, osuszonej podłodze położyliśmy pierwszą warstwę farby rozcieńczoną benzyną, dwa dni później położyliśmy kolejną warstwę tym razem nierozcieńczonej farby i daliśmy jej wyschnąć przez 2 dni, Efekt mógłby być lepszy gdybyśmy włożyli więcej serca w zdrapywanie starej farby olejnej papierem ściernym, ale jest ok. My jesteśmy dość zadowoleni z rezultatu. Kiedyś kiedy będzie stać nas na profesjonalne cyklinowanie odsłonimy sobie naturalny kolor deski, ale na razie wykorzystujemy tanie, ładne rozwiązania.





You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe