Stara szkoła w Harszu

12:55

Dawna szkoła w Harszu jest jednym z ciekawych miejsc na artystycznej mapie Mazur.
Właściciele włożyli ogrom wysiłku i serca w renowację starego ceglanego budynku i w wystrój wnętrz. Na parterze stworzyli obszerny salon z jadalnią i przytulną kuchnię, w której i goście, i gospodarze spędzają bardzo dużo czasu (dobra kuchnia Starej Szkoły słynie na całą okolicę).
Na piętrach powstały pokoje do wynajęcia oraz wspólna przestrzeń z galerią na strychu.
Dom pełen jest obrazów, to dzieła artystów przyjeżdżających na organizowane w starej szkole plenery malarskie. Jest tu też galeria, w której można kupić lub tylko obejrzeć prace lokalnych twórców.
Stara szkoła położona jest nad brzegiem jeziora. Malownicza jest i cała wieś, a niedaleko znajduje się zabytkowy majątek i pałac w Okowiźnie. Więcej o szkole można dowiedzieć się tu.
You Might Also Like

9 komentarze

 1. Piękne miejsce - zapewne kiedyś tam dotrzemy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne miejsce.
  Szkoda tylko, że prawe skrzydło za bardzo odnowione, z nowymi (plastikowymi?) oknami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajne:) Ta część nie należy już do Starej Szkoły. Faktycznie nie zachowuje klimatu, ale jest częścią całości, więc chciałam żeby znalazła się na zdjęciu;)

   Usuń
  2. To wszystko tłumaczy :)
   Chociaż może nie wszystko. Nie rozumiem takich zmian. W miejscowości z której pochodzi mój mąż jest stary dworek właściwie był starym dworkiem bo nowy właściciel uczynił zeń nowy dworek z plastikowymi okami, nową fantazyjną elewacją i gustownym dachem z blachy :(
   I ktoś na to pozwoli :(
   Smutek.

   Usuń
  3. Oj... Gdzie tu konserwator zabytków? Hmm w tym przypadku nie jest tak źle. Część należąca do Starej Szkoły odnowiona jest pięknie, a część sąsiadów mniej... Ważne, że są ludzie, którzy mają energię, pasję i finanse(nie oszukujmy się) do odnawiania architektury zgodnie z historią. Szkoda, że w Polsce jest ich mało, ale być może się to zmieni:)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Subscribe