Spotkania w kuchni i przy stole

11:25

Nie każdy może pozwolić sobie na częste wyjścia do restauracji. Prostym rozwiązaniem zastępczym jest wproszenie się do kuchni przyjaciół i przygotowanie wraz z nimi stosunkowo taniej, acz wykwintnej kolacji. Pierwszy krok to wyszukanie odpowiednio głodnych znajomych, skłonnych poeksperymentować kulinarnie. Następnie wymyślamy dania i kupujemy składniki. Potem porównujemy wielkość i dostępność kuchni każdego z uczestników wydarzenia i wyruszamy w ustalonym wspólnie kierunku.
Kluczowym momentem całego zajścia jest skomponowanie menu, w taki sposób, by wszyscy byli zadowoleni. Trudna to sztuka, biorąc pod uwagę możliwości finansowe przeciętnego studenta i wysublimowane gusta smakowe - często kształtowane przez utalentowane mamy i babcie. Na szczęście w zastępach przyjaciół często znajduje się ktoś obdarzony charyzmą kulinarną, kto przekona do zjedzenia np. kaszanki i znajdzie na nią taki sposób, że smakuje wszystkim.
Łosoś w papilotach był gwoździem wieczoru, a czekoladowe brownie na koniec wprowadziło błogie uśmiechy zadowolenia na twarze zjadaczy kolacji. Przepis na ciacho i inne pyszne dania można znaleźć tu – taktotensmak.blogspot.com
Piękne zdjęcia i ciekawe inspiracje kulinarne: Smak magazyn, Kinfolk magazyn, Roost
You Might Also Like

5 komentarze

 1. :)
  pysznie.
  mi ostatnio dogadza kulinarnie mąż do życia przywrócony. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie mieć żywego męża:D w dodatku utalentowanego kulinarnie;)

   Usuń
 2. i to do jak ładnej kuchni się wprosiliście :), idea świetna :),
  na studiach wpadliśmy na inny pomysł, wyjazd na praktyki do Francji, wtedy popróbowałam wszelkich możliwych dań w restauracjach, w których pracowałam, a menu zmieniało się codziennie :), nie dziwota, że suma sumarum spędziliśmy tam niemal rok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahh;) Świetny pomysł! Ja na stypendium w Paryżu jadłam głównie bagietki i wino- bo te dwa produkty były najtańsze w sklepach. Mmmm francuskie restauracje! Na pewno dużo się nauczyłaś;) Kuchnia w tym kraju jest przecież jedną z najlepszych na świecie;)

   Usuń

Subscribe