Pokój dziecięcy - mała biblioteczka

13:10


Pokazywaliśmy Idze książki praktycznie od urodzenia. Teraz ma już około pół roku i bardzo lubi, kiedy jej czytamy. Rozmawia czasem z co ładniejszymi obrazkami i nie nudzą jej nawet dłuższe historie (o ile nie trwają więcej niż 10min i mają kolorowe ilustracje). Warto obdarowywać dziecko książkami, bo to z nich może czerpać wiedzę, przykłady postępowania i przyjemność z odkrywania różnych światów. Poza tym czytanie dziecku buduje więź i sprawia, że dziecko czuje, że jest w centrum uwagi rodzica. To wszystko ogólnie znane frazesy, ale warto przypominać, że to ważne i dobrze wyrabiać w dzieciach nawyk czytania dla przyjemności. 
Ilustracje w książkach dla dzieci to małe dzieła sztuki. Ja do dziś pamiętam ilustracje Szancera, które oglądałam w tomiku wierszy Brzechwy, albo szancerowego Pana Kleksa (ilustracje Szancera - link).
Na zdjęciu z Igą są nasze ulubione książki. Są ładne i fajnie czyta się je bobasowi, choć np ,,Alicję w krainie czarów" braliśmy na jakieś siedem razy, bo historia jest dłuższa.
Poniżej wynalazłam kilka przykładów, jak można eksponować okładki na ścianach pokoju maluchów. Warto umieszczać półki z książkami nisko, tak by dziecko samo mogło po nie sięgać.


zdjęcia via Pinterest - każde zdjęcie jest podlinkowane

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe