Październik w Przystani

22:12

W październiku na Mazurach nie ma już turystów, a żeglarze zniknęli już dawno. Oprócz miejscowych, spotyka się tu już tylko wytrwałych rybaków i leśników, ewentualnie przemyka chyłkiem jakiś zgarbiony grzybiarz. Właśnie teraz, kiedy jesień zasypuje ogrody owocami, przydałyby się ręce do pomocy.
Może sezon turystyczno-urlopowy powinien być przesunięty? Słońce w złotych liściach, spokój wsi o tej porze roku i tak duża ilość owoców to przekonujące argumenty na sprowadzenie jesiennych turystów.
Za każdym razem kiedy idę do sadu czuję się jak w urodziny. Dostajemy od natury prezenty- wszystkie takie dobre!


You Might Also Like

16 komentarze

 1. świetnie to ujęłaś, ja całe lato i jesień dostawałam takie dary od Dziadków, bez konserwantów, 100 % natury, i wakacje zawsze przekładam na jesień, wypoczywam najlepiej, jak nie ma turystów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie jedzonko w 100% naturalne to samo zdrowie;) Fajnie, że teraz zaczyna się to doceniać;)

   Usuń
 2. Pięknie!
  Pięknie!
  Niestety trochę za daleko z Krakowa, żeby na chwilę wyskoczyć.
  Mi marzy się zima na Mazurach, mieliśmy jechać na zeszłoroczne ferie, ale zostałam przegłosowana przez moich narciarzy zjazdowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mazury są zimą troszkę niedostępne- drogi są zasypane po nos;) Gospodarstwa agroturystyczne w zimę śpią, ale byłoby bardzo dobrze trochę je przebudzić i otworzyć Mazury też na zimę. Jeziora skute lodem, grzane wino przy ognisku i kuligi to świetna sprawa;) Hmm warto o tym pomyśleć;)

   Usuń
 3. Uwielbiam jesienne klimaty. Pięknie u Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna nazwa miejscowości!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe są te dary natury na Twoich zdjęciach, dziś właśnie otrzymałam mnóstwo jabłek z ogrodu rodziców, są bezcenne :-)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są wspaniałe i pyszne;) Dziś doszło kilka nowych butelek soku jabłkowego z naszych owoców:) Świetnie mieć takie naturalne dobroci;) Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Sok z jabłek zrobiony samodzielnie smakuje zupełnie inaczej od soku z jabłek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jesień u Ciebie jest wspaniała. Bardzo przytulnie w Twojej przystani, będę zaglądać częściej.
  ps. podkradłam Ci kalendarz- jest super:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Własny sad to moje marzenie. Jak patrzę na te zdjęcie, to mimowolnie się uśmiecham. Wspaniale. Zastrzyk dobrej energii. Pozdrawiam z zasypanej śniegiem centralnej Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogę uśmiechnąć się razem z Tobą;) Szczególnie jak patrzę na Kubusia w sadzie;) U nas też już śnieg i szybko, szybko zbieramy jabłka przed pierwszymi mrozami.

   Usuń

Subscribe