Stara Szkoła w Wesołowie

06:12

Jak wielkiej pasji i siły trzeba, by zrezygnować z wygodnego życia w wielkim mieście, znaleźć starą szkołę na wsi, przeprowadzić się i przywrócić jej życie? Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy Wesołowa słysząc, że ktoś kupił budynek dawnej szkoły, radzili, by wyburzyć wszystko i postawić dom na nowo. Właściciele na szczęście nie posłuchali tych rad i nie dali namówić się na żadne rozbiórki. Odnowiony budynek z 1918 roku zachował swój nieprzeciętny charakter i zyskał nowy rustykalno-orientalny wystrój wnętrz. Pasja właścicieli, ogromny wkład ich serca i pracy sprawił, że sale dawnej szkoły znów wypełniły się śmiechem, gwarem i gośćmi. Pani Ewa od lat związana jest z Indiami- stąd orientalne meble i warsztaty jogi odbywające się w Wesołowie co lato. W tym domu na wzgórzu panuje genialna atmosfera: pachną drewniane podłogi, na rozgrzanej kuchni kaflowej suszą się jabłka, po podwórku chodzi pies (bardzo przyjaźnie nastawiony do świata). Mam nadzieję jeszcze kiedyś odwiedzić ten dom i poczuć jego dobrą aurę.

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Odwiedź koniecznie, te okiennice, dekory, ganek, aż się proszą o to, żeby tam wdepnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! odwiedzę, odwiedzę.. Mam zamiar odwiedzić też inne stare szkoły na Mazurach, ale niestety nie wszystkie są tak klimatycznie odnowione.

   Usuń
 2. pięknie tam.
  Faktycznie trzeba mieć sporo odwagi i determinacji. Do pozasdroszczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda,ze nie jest wegetarianka,skoro ma kaczki,to nie na jajka tylko mieso,szkoda.Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda kaczka ma imię i jest prawie członkiem rodziny;) O kaczki nie ma się co martwić- mają tam jak u Pana Boga za piecem;)

   Usuń
  2. Prawdą jest, że mają się tam tak samo dobrze jak i ludzie tam przyjeżdżający.
   Pani Iwona chyba nie miała okazji odwiedzić tego miejsca, że ma odwagę wyrażać takie osądy.

   Usuń
 4. Czy ktoś może podać jakieś namiary na tę szkołę?
  Chciaam tam pojechać ale nie mogę znaleźć żadnych informacji.

  marlena

  OdpowiedzUsuń

Subscribe